Webinarium SBP nt. autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej zorganizowało webinarium „Biblioteka przyjazna dla osób w spektrum autyzmu. Kilka wskazówek na start”, które poprowadziła Aleksandra Sztajerwald z Fundacji Kultura bez Barier.

W spotkaniu wzięło udział 50 bibliotekarzy z całej Polski. Uczestnicy dowiedzieli się, co kryje się pod hasłem przyjazna biblioteka dla osób dotkniętych autyzmem, jak można nawiązać z nimi komunikację, zorganizować wydarzenia, przygotować materiały ułatwiające poruszanie się w przestrzeni bibliotecznej.

Spotkanie stanowiło inaugurację cyklu szkoleń bibliotekarzy, w ramach projektu „Rzecznicy dostępności w bibliotece”, na realizację którego SBP dostało grant z programu „Partnerstwo dla książki”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wysoką ocenę spotkania.

mkidn

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych


Zbiór przydatnych linków (PDF)