Aktualności

Autyzm - Dowiedz się więcej!

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań z ekspertami, organizowanych przez Fundację SYNAPSIS i Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego. Wspólnie chcemy dzielić się rzetelną wiedzą na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Tematy spotkań zostały dobrane tak, aby przybliżyć autyzm od zupełniej innej strony niż robi się to zazwyczaj. Cykl otwiera spotkanie dotyczące ciekawych książek, na kolejnych skupimy się na tematach związanych z aspektami prawnymi, uczestnictwem w kulturze, organizacją czasu wolnego oraz pasjach i zainteresowaniach osób z autyzmem. Do udziału w spotkaniach szczególnie zachęcamy osobami z autyzmem, rodziny a także każdego kto poszukuje dobrej literatury na temat autyzmu.

Kolejne warsztaty dotyczące obsługi czytelnika z autyzmem

Informujemy, że w najbliższym czasie odbędą się w kraju kolejne warsztaty poświęcone obsłudze czytelnika z autyzmem:

Warsztaty „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem”, Warszawa, 9 czerwca 2016

Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w dniu 9 czerwca, w godzinach 10-15 w Warszawie, ul. Konopczyńskiego 5/7 (siedziba Wydawnictwa SBP).

Celem szkolenia będzie zapoznanie pracowników bibliotek z niepełnosprawnością, jaką jest autyzm, aby przygotować ich i ułatwić obsługę czytelników z  autyzmem. Uczestnicy dowiedzą się, co należy zrobić, aby biblioteka stała się przyjazna osobom z autyzmem, jak rozpoznać czytelnika z zaburzeniami autystycznymi i jak radzić sobie z jego obsługą w różnych sytuacjach, w szczególności uzyskają odpowiedź na pytania:

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

EEA Grants
Fundacja Batorego
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży
CC BY-SA 4.0
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Fundacja SYNAPSIS
Logo