Wizyta w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

Dnia 16 września grupa w składzie:Monika, Konrad, Adam, Tomasz, Bartek, Maciek, Adam i Robert pojechała do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Były z nami terapeutki Katarzyna i Ania oraz wolontariuszka Julia. W bibliotece mieliśmy przewodnika. Podczas oprowadzenia poznaliśmy zasady rejestrowania się, zasady wypożyczania albo zwracania książki. Potem poszliśmy do sali konferencyjnej pomieszczenia gdzie zapoznaliśmy się z historią biblioteki, stroną internetową BUWu, stroną na facebooku, a przede wszystkim jak korzystać z katalogu.

Całej grupie wręczono zestaw książeczek, folderów, w których są różne ciekawe informacje oraz historia biblioteki uniwersyteckiej. Następnie poszliśmy na górę, gdzie znajdują się sektory cichej pracy, egzemplarze książek i czasopism. Naszym zadaniem było znalezienie konkretnej pozycji książkowej.

DSC_0172

DSC_0169

DSC_0161

DSC_0158

Zobaczyliśmy również wyjątkowe krzesło na którym siedział Jan Paweł II podczas mszy i święcenia Biblioteki. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na koniec podziękowaliśmy za fajne zwiedzanie biblioteki i w ciekawy sposób opowiadanie o bibliotece. Wyszliśmy bardzo zadowoleni i poszliśmy do ogrodu żeby odpocząć, cos zjeść i wypełnić ankietę.