W ramach projektu wybraliśmy się z wizytą do Mediateki START-META, która znajduję się na warszawskich Bielanach i pełni funkcję interaktywnego centrum nauki. 23 lipca: Ola, Jakub, Konrad i terapeutka Kasia mieli okazję dowiedzieć się jakie obowiązują zasady korzystania z Mediateki oraz założyć kartę czytelnika. Pierwsza część spotkania dotyczyła mechanizmów funkcjonowania biblioteki i działających jej typów. Mogliśmy obejrzeć zbiory książek, czasopism oraz multimediów: filmów, muzyki i gier komputerowych. W Mediatece znajduje się także osobliwy kącik, który umożliwia odsłuchanie oryginalnych płyt winylowych na klasycznym gramofonie.
Poznaliśmy też inne działy, takie jak: MultiCentrum – skomputeryzowane centrum edukacji, jak również pracownię techniczną MultiTech, w której grupa zgłębiła wiedzę z zakresu podstaw robotyki, logiki i programowania CNC. Uczestnicy projektu mogli bezpośrednio przeprowadzić doświadczenie, tj. ułożyli ze specjalnych klocków wiatrak, następnie zaprogramowali go w dowolny sposób, by ten mógł ruszać się, zmieniać kierunek obrotu i wydawać dźwięki. Trzecią i ostatnią odwiedzoną strefą była E-pracownia, składająca się z pięciu stanowisk, oferująca oprogramowanie i oprzyrządowanie ułatwiające obsługę komputera osobom z wieloma rodzajami niepełnosprawności. Ola, Jakub i Konrad mieli szansę sprawdzić swój czas koncentracji i wytrwałość uwagi, a to wszystko za pomocą nowoczesnych narzędzi pomiaru.
Byliśmy tak pochłonięci poznawaniem zupełnie nowych możliwości, jakie oferuje Mediateka, że zapomnieliśmy robić zdjęcia, co obiecujemy nadrobić podczas kolejnego wyjścia.