Od czerwca do lipca trzykrotnie odwiedzaliśmy Gminą Bibliotekę Publiczną w Lesznowoli mieszczącą się w Magdalence. W Bibliotece spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem Pani Dyrektor oraz pracowników placówki.

magdalenka-02

Podczas pierwszej wizyty każdy z nas mógł zapisać się do Biblioteki, założyć własną kartę i wypożyczyć, wybraną przez siebie książką lub audiobooka. Pracownicy Biblioteki zapoznali nas z regulaminem i poinformowali nas w jaki sposób możemy przedłużyć wypożyczoną pozycję. Uczyliśmy się również korzystać z elektronicznego katalogu bibliotecznego oraz z księgozbioru podręcznego. Rober przyznał, że przez pół godziny szukał odpowiedniej lektury, aż w końcu zdecydował się wypożyczyć audiobooka pt. „W Pustyni i w Puszczy”.

magdalenka-04

Podczas kolejnych wizyt w Bibliotece mogliśmy m.in. zwrócić wcześniej wypożyczone książki i audiobooki oraz skorzystać z komputerów podłączonych do Internetu, ewentualnie skorzystać z sieci WiFi na własnych urządzeniach.

Wizyty w Bibliotece były dla nas bardzo atrakcyjne ze względu na życzliwy personel, spokojną atmosferę oraz przyjaźnie urządzone wnętrze, w którym bez trudu można było odnaleźć interesujące nas książki lub audiobooki.

Jak podsumował Bartek uczestnik wizyty „Z takiej biblioteki mógłbym korzystać gdyby była w Warszawie.”

magdalenka-03 magdalenka-01