18 czerwca wybraliśmy się do Przystanku Książka na wizytę inaugurującą cykl spotkań zaplanowanych w ramach projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem”.

Jak tylko przekroczyliśmy próg biblioteki, zwrócił naszą uwagę niekonwencjonalny i bardzo przytulny wystrój. Podczas wizyty poznaliśmy zasady korzystania z biblioteki, sposób katalogowania oraz rozmieszczenia zbiorów. Mogliśmy sprawdzić co znajduje się w ofercie biblioteki, miłą niespodzianką była na pewno możliwość wypożyczania filmów, płyt z muzyką i audiobooków.

przystanek-ksiazka-20150618_110718Wizyty osób z autyzmem w bibliotekach są jednym z głównych działań zaplanowanych w ramach projektu „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem”. Podczas spotkań dowiadujemy się jak pracuję dana placówka oraz obserwujemy co sprawia trudność osobom z autyzmem, ale także obsłudze biblioteki. Wszystkie spostrzeżenia i uwagi osób z autyzmem, terapeutów i pracowników biblioteki są gromadzone w przygotowanych do tego celu ankietach.

Dziękujemy pracownikom Przystanku Książka – filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy za tak serdeczne przyjęcie i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.