26 sierpnia 2015 r. wybraliśmy się do Biblioteki w Szkole Specjalnej nr 91 w Warszawie.  W grupowym wyjściu, z terapeutkami Anią i Kasią oraz wolontariuszką Julią, uczestniczyli: Ola, Monika, Konrad, Tomek, Adam, Michał oraz Jakub. Pracownicy Biblioteki przyjęli  nas bardzo życzliwie. Poznaliśmy dzięki nim historię Biblioteki oraz obowiązujące w niej zasady. Mieliśmy również okazję zapoznać się z ciekawymi pozycjami książkowymi dotyczącymi Warszawy.

DSC_0114

Oglądaliśmy również kroniki z wydarzeń, które w ramach lekcji bibliotecznych, przygotowywali uczniowie. Z przyjemnością zapoznaliśmy się z bardzo ciekawym projektem w ramach, którego uczniowie Szkoły nr 91 wcielali się w dziennikarzy i przeprowadzali rejestrowane wywiady, które następnie zostały spisane.

Podczas wielu atrakcyjnych aktywności, które przygotowano dla nas w Bibliotece mogliśmy się m.in. dowiedzieć w ciekawej formie, kto wymyślił słomki i dlaczego mydło się pieni. Układaliśmy również rozsypankę ze zdjęć sławnych osób oraz segregowaliśmy marki samochodów w kolejności alfabetycznej.

Każdy z uczestników bardzo miło spędził ten wakacyjny dzień w Bibliotece.

DSC_0118

DSC_0106